Connect with us

Genel

Banka Hesap Hareketleri Silinebilir mi? Hesap Hareketlerini Silmek

Published

on

banka hesap hareketleri silinir mi

Bankacılık sektörü, her zaman için güvenlik ve şeffaflığa büyük önem verir. Özellikle banka hesap hareketleri, birçok kişi ve kurum için hassas bir konudur. Peki, banka hesap hareketleri silinebilir mi? Bu sorunun cevabını detaylıca ele alacağız.

Hesap Hareketleri Silinebilir mi?

Hiç lafı uzatmadan merak ettiğiniz sorunun cevabını verelim. Banka hesap hareketleri silinemez arkadaşlar. Çünkü bu hareketler hem müşterilerin güvenliği için hem de yasal yükümlülükler gereği tutulmak zorundadır. Hesabınıza nereden para gelmiş, nereye harcama yapmışsınız, kime para göndermişsiniz? Bu soruların cevapları sizlerin güvenliği için önemlidir.  Yine devlet için de önemlidir. Çünkü yasa dışı para transferi, bahis, kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlara iştirak eden hesaplar bu sayede devlet tarafından belirlenebilir.

Bankalar tüm finansal işlemlerinizin kayıtlarını tutar. Bu kayıtlar, hem bireyler hem de kurumlar için finansal geçmişin bir parçasıdır. Müşteriler işlem geçmişine dilediği zaman ulaşabilir.

Bankaların Yasal Yükümlülükleri ve Denetimler

Bankalar, yasal yükümlülükler gereği hesap hareketlerini belli bir süre saklamak zorundadır. Bu, hem yasal denetimler hem de müşteri güvenliği açısından önemlidir. Yani müşteriler bankalardan hesap hareketlerinin silinmesini talep edemez. Bu bilgiler kişiye özeldir ancak saklanması kişinin inisiyatifinde değildir. Bankalar ilgili yasalar gereği bu bilgileri ayıt altında tutmakla görevlidir.

Hesap Hareketlerinin Silinme Süreci

BDDK ve ilgili kurumlar tarafından belirlenen uygulamalar tüm bankaları bağlamaktadır. Bu nedenle hesap hareketlerinin silinmesiyle alakalı bir banka da başka diğerinde başka bir uygulama yapılması söz konusu olamaz. Bankalara hesap hareketlerinin silinmesi talebinizi iletemeyeceğinizi belirtmiştik. Yani iletseniz de red yanıtı alırsınız. Ancak hesap hareketleri tek bir durumda silinebilir ki bu da saklanması gereken yasal sürenin sonuna gelinmesidir.

Hesap Hareketleri Ne Zaman Silinir?

Bankalar 10 yıl süre boyunca bu bilgileri saklamakla mükelleftir. Yani siz hesap kapama talebi iletseniz ve hesabınızı kapasanız dahi bu bilgiler saklı kalacaktır. Maliye’den ve Emniyet Müdürlüğünden istendiğinde bu bilgiler paylaşılacaktır. Dolayısıyla banka hesabınızı suça karıştırmamanız önemlidir. Aksi takdirde yıllar sonra bile karşınıza sıkıntı çıkma ihtimali doğabilir. 10 yıl sonunda ise kullanılmaya hesapların hareketleri de silinme ihtimali oluşabilir. Yani banka hesabınızı kapadınız ve üzerinden 10 yıl geçtiyse hesap hareketlerinizin silinme ihtimali oraya çıkacaktır.

Banka Politikaları ve Uygulamaları

Bankaların çoğu, hesap hareketlerini silme konusunda katı politikalara sahiptir. Bu politikalar, genellikle müşteri güvenliğini ve yasal gereklilikleri gözetir.

Yasal Kısıtlamalar ve İstisnalar

Hesap hareketlerinin silinmesi, bazı yasal kısıtlamalar nedeniyle genellikle mümkün değildir. Ancak, yanlışlıkla yapılan işlemlerin düzeltilmesi gibi istisnai durumlar söz konusu olabilir. Yasal çerçeveler gereği banka hesabınızı kapamış olsanız dahi 10 yıl boyunca işlem geçmişine ulaşabilir.

Hesap Hareketlerini Gizleme

hesap hareketleri nasıl gizlenir

hesap hareketleri nasıl gizlenir, hesap ekstresi harcamaları filtreleme

Belirttiğimiz üzere resmi olarak banka hesap hareketlerini silmeniz mümkün değildir. Siz ailenize, eşinize vs hesap hareketinizi gösterirken görmelerini istemediğiniz hareketleri kaldırabilirsiniz. Bunun için online internet bankacılığı şubesinde filtreleme ayarları vardır. unları kullanarak sadece belirli harcamaları gösterebilir, görünmesini istemediğiniz harcamaları ise filtreleyebilirsiniz.

Müşteri Gizliliği ve Veri Koruma

Müşterilerin gizliliği ve veri koruması, bankalar için önemlidir. Bu bağlamda, bazı bankalar hesap hareketlerini anonimleştirebilir veya müşteri isteği üzerine gizleyebilir.

Dijital Bankacılık ve Gizlilik Ayarları

Günümüzde dijital bankacılık hizmetleri, müşterilere hesap hareketlerini yönetme konusunda daha fazla kontrol sağlamaktadır. Bu hizmetler aracılığıyla, kullanıcılar hesap hareketlerini özelleştirebilir ve gizlilik ayarlarını düzenleyebilir.

Hesap Hareketlerimi Başkaları Görebilir mi?

Hesap hareketlerinizi sizden başka kimse görüntüleyemez, tabi şifrenizi başkasına teslim etmediyseniz. Banka çalışanları belirli bilgileri onlara ilettiğinizde hesap hareketlerinizi görüntüleyebiliriz. Talimatlarınız doğrultusunda işlemlerinizi kontrol edebilir. Onun dışında size özel belirlenen şifre ve size ait telefona gelen sms şifresi olmadan banka hesabınıza erişim sağlanamayacaktır. Bu nedenle telefonunuza gelen şifreyi kimseyle paylaşmayınız. Bazen telefonla eşleştirilen bankacılık uygulamalarında şifre istenmemektedir. Bu nedenle telefonlarınızı da başkalarına kullandırtmamanız önemli olacaktır.

Hesap Hareketlerinde Yanlışlık Olduğunu Düşünüyorsanız;

Eğer banka hesap hareketlerinizde bir yanlışlık olduğunu fark ettiyseniz acilen bankanızla iletişime geçmelisiniz. Sizin bilginiz dahilinde bir yere para transfer yapılmışsa veya harcama yapılmışsa hemen itiraz kaydı oluşturun. Eğer hesabınıza tanımladığınız birinden bilginiz dışında bir para geldiyse bunu da bankanıza bildirin ve sehven iade yapmak için harekete geçin.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Kahve Uygulaması Frink Yeni Üyelik Paketi Frink Plus’ı Duyurdu

Published

on

Frink plus paket duyuruldu

Filtre kahve denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan Frink Kahve yeni üyelik paketini duyurdu. Frink’in yeni üyelik paketi Plus paketin detayları bugün itibariyle belli olduğu. Firmanın yapmış olduğu yeni paket duyurusunun detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Frink Plus paketinde sunulan kahve çeşitleri neler? Frink Plus paket ücreti ne kadar? Basic pakete ne kadar zam geldi? Frink kahve uygulaması ile ilgili tüm detaylar yazımızda.

Frink Plus Paket Nedir?

Daha önce Basic paket adı altında tek üyelik seçeneği bulunan kahve uygulamasının merakla beklenen yeni üyelik paketi satışa sunuldu. Buna göre Frink Plus adı altında sunulan üyelik paketinde Cappucino, Americano, Caffe Latte, Espresso, Ice Americano ve Soğuk Caffe Latte seçenekleri eklendi. Eski üyelik paketi olan Basic Paket içeriğinde sadece sıcak ve soğuk filtre kahve alınabiliyordu. Yine sütlü ve sütsüz tercihleri yapılabiliyordu. Yeni gelen paketle alınabilecek çeşit sayısı fazlalaştı. Bu anlamda uzun süredir bir beklenti vardı ve bu gelen Frink plus kahve paketiyle kullanıcıların beklentileri karşılandı. Ancak daha fazla beklentisi olanlar da vardı. Ancak şu an için sunulan çeşitler bunlar ve sunulan fiyata bakıldığında her gün kahve içen biriyseniz gayet makul olduğu söylenebilir.

Özellikle gün içinde 1’den fazla kahve içenlerin Frink uygulamasını kullanması ceplerini ciddi ölçüde rahatlatacaktır. Hemen hemen tüm Kahve Dünyası mağazalarında geçerli olan Frink, bazı Coffy noktalarında geçmeye başladı. Ayrıca butik kahve dükkanları ile de anlaşmalar yapan kurum bu yönde daha geniş bir ağa yayılma çabası içerisinde. Her geçen gün hizmet verilen mağaza sayısı artan Frink’in şu an için aktif olarak geçerli olduğu mağazalara Frink web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Frink Üyelik Paketi Ücretleri

Türkiye’nin yerli sermaye ile kurulan kahve uygulaması Frink an itibariyle 2 farklı paket seçeneği sunuyor. İlki bildiğimiz Basic paket. İkincisi ise bugün duyurusu yapılan Frink plus paket. Frink indirim kuponu sayfasında uygulama ile ilgili detayları paylaşmıştık. Bu bölümde güncellenen üyelik ücretlerine birlikte bakalım.

Frink Basic Paket Ne Kadar Oldu?

Yeni güncelleme ile birlikte Frink Basic paket üyeliklerine de zam yaptı. Geçtiğimiz günlerde bu zam haberini duyuran Frink bugün itibariyle zamlı tarifesini de uygulamada güncellemiş görünüyor. Buna göre Basic paket’in aylık ücreti 749 Türk Lirası. Basic Paket üyeliğini yıllık alak isterseniz bu durumda 7,490 TL ödemeniz gerekiyor.

Basic paket üyeliği satın alan kullanıcılar sıcak ve soğuk filtre kahve alımı yapabiliyorlar. Ayrıca sütlü, yarım yağlı ve laktozsuz gibi tercihleri de yapabiliyorlar.

Frink Plus Paket Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Yeni duyurulan Frink Plus paketin ücreti aylık 1200 TL olarak açıklandı. Yıllık ödeme yapmak isterseniz 2 ay bedavaya gelecek şekilde 10 aylık ödeme ile yıllık ödeme alma imkanınız var. Yani yıllık ödemede ödemeniz gereken tutar 12.000 TL oluyor.

Frink Plus paketi kapsamında üyeler filtre kahvenin yanı sıra Ameriano, Latte, Espresso, Cappucino gbi alternatif kahve çeşitlerini de alabiliyor olacaklar.

Güncel Şubat Ayı Kampanyası ile Frink 200 TL İndirim Kuponu

Frink uygulamasını aylık veya yıllık olarak satın almayı düşünüyorsanız size güzel bir haberimiz var. İster Basic paket ister Frnk plus paket hangisini alacaksanız 200 TL indirimli olarak satın alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda paylaşmış olduğumuz kampanya kodunu üyeliğinizi satın alırken kupon kodu kullan seçeneği yazan yere tıklayıp girdiğinizde fiyat  200 TL indirimli olacaktır.

Güncel FRİNK 200 TL İndirim Kodu: 5UAY6A19

Continue Reading

Genel

Kafamda Şişlik Var, Dokununca Acıyor Ne Yapmalıyım?

Published

on

kafamda şişlik var dokununca ağrıyor ne yapmalıyım

Çeşitli nedenlerle vücudumuzda şişlikler oluşabilir. Bunların birçoğu zamanla kendiliğinden geçmektedir. Bu şişlikler kafa bölgesinde olduğunda insanlar ister istemez huzursuz olmakta ve kafaya fazla takmaktadır. Bu nedenle Kafamda şişlik var dokununca ağrıyor, kafamda şişlik var dokununca acıyor ne yapmalıyım tarzı sorular da sormaktalar. Bu bölümde hem kafa bölgesinde oluşan şişliklerle alakalı hem de vücudumuzun farklı alanlarda oluşabilecek ağrılı şişliklerle alakalı detaylara değineceğiz.  Şişlikleri tedavi yöntemleri neler, şişlik için doktora ne zaman gitmeli? İşte aklınıza takılan soruların cevapları.

Kafamda Şişlik Var Dokununca Ağrıyor, Ne Yapmalıyım?

Öncelikle geçmiş olsun. Kafa bölgesinde oluşan şişliklerde en önemli nokta şişliğin nedenini anlamaktır. Yani kafa bölgesinde çok farklı nedenlerle şişlikler oluşabilir. Bu oluşan şişliklerin bir çoğu da üzerine bastığınızda ağrılı olabilir. Bunların bazıları ciddi riskler içerirken bazılarıysa önemsiz ve geçici şişlikler olabilir. Kafada oluşan ağrılı şişliğin nedenini her zaman bilebilmek mümkün değildir. Bu nedenle ilk tavsiyemiz kesinlikle bir doktora görünmek olacaktır. Bu şekilde içiniz rahat etmiş olacaktır. Doktora gitmek istemiyor ve basit bir şişlik olduğunu düşünüyorsanız civarınızda bulunan bir eczaneye uğrayarak oraya gösterip fikir almak mantıklı olabilir.

Şişliğin Nedenini Anlamak

Kafa bölgesinde bir yağ bezesi de oluşabilir bir tümör şişliği de oluşabilir. Yağ bezesi tarzı şiliklr kendisini genellikle belli eder. Üzerine bastırdığınızda büyük bir ağrı hissetmezsiniz veya bastırdığınızda hafif yer değiştirir gibi olabilir. Bu tarz yağ bezeleri genellikle zararsızdır. İstediğiniz takdirde basit bir operasyon ile alınabilir. Ancak yılarca hiç aldırmadan yaşayan da vardır. Eğer günlük yaşantınızı etkileyecek boyuttaysa mutlaka doktora görünmenizde fayda olacaktır.

  • Tümör veya kanser: Çok ender görülür ama doktora danışmakta fayda var. Baş bölgesi çok önemli. Beyin, beiyncik blgesinde oluşabilecek sorunlar da olabileceği için doktora görünmek gerekliyse mr, tomografi çektirmek önemli olacaktır. İnşallah bu tarz bir sağlık sorunuyla karılaşmazsınız. Karşılaşmanız halinde bahsettiğimiz gibi hastaneye giderek tüm testleri yaptırmanızve doktor tavsiyelerine uymanız uygun olacaktır.
  • Enfeksiyon: Biriken sıvı veya iltihap olabilir. Bazen diş iltihapları da yüz bölgesinde şişlik oluşturabilir. Yanaklarda ve çenede çok ağrılı şişlikler oluşabilir. Eğer diş şişliği olduğundan eminseniz bir diş doktoruna görünmenizde fayda olacaktır. Evde ağrıyı kesmek için karanfil yağı ve eczaneden alabileceğiniz ilaçlar etkili olabilir. Bu tarz dişte oluşan enfeksiyon vb. ağrılı şişlikler genellikle bir kaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.
  • Travma: Eğer baş bölgenize bir darbe aldıysanız ve şişlik bundan sonra oluştuysa yine mutlaka bir doktora görünmenizde fayda olacaktır.

Baş Ağrısı ile İlişkili mi?

Eğer baş ağrısı da şiddetliyse beyin tümörü veya menenjit olabilir. Migren ve benzeri bir hastalığınız da olabilir. Başınız çok ağrıyor ve bir şişlik varsa bir acil servise gitmenizde fayda olacaktır. Baş bölgesi içerisinde bulundurduğu organlar bakımından önemlidir. Bu nedenle ihmal edilmemelidir. Tabii devamlı gelen bir kronik baş ağrınız var ise daha önce doktora göründünüz ve normal bir durum ise her baş ağrısı için de endişe etmenize gerek yoktur.

Bazen yediğiniz içtiğiniz veya kullandığınız bir ürün alerji yapmış olabilir. Bu durumda siz de reaksiyona neden olabilir. Yine bu tarz bir durumda da başınızda şişlikler oluşabilir. Böyle durumlarda bir süre şişliği izleyerek geçmiyorsa doktora başvurabilirsiniz.

Şişliği İzlemek

Bazen şişlik kendiliğinden geçebilir. Bunun için bir süre şişliği izlemenizde fayda olacaktır. Şişlik daha fazla büyüyor mu yoksa giderek küçülüyor mu? Tam olarak şişlik kafanızın neresinde ve bastırınca nasıl bir ağrı oluyor? Bu ağrının şiddeti bi süre sonra azalmaya başladı mı gibi takipleri yaparak şiş olan bölgeyi gözlemlemelisiniz.

  • Eğer çok hızlı bir büyüme var ve ağrılar artıyor ise mutlaka bir acil servise gitmeniz faydalı olacaktır. Herhangi bir büyük sorun yoksa bile bu sayede içiniz rahat edecektir. Bu durumda mutlaka doktora görünmeniz gerekir.
  • Eğer şiş olan bölgenin rengi değişiyorsa yine acil servise gitmeli veya 112’yi arayarak acil yardım isteyebilirsiniz. Kan toplama ve benzeri bir durum var ise e bu işliğin boyutu büyümeye devam ediyorsa riskli bir durum olabilir. Herhangi bir sorun yaşamamak için mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.
  • Eğer bu şişlikler ve ağrılarla beraber ateşiniz de varsa bir enfeksiyon oluşmuş olabilir. Yine size en yakın hastanenin aciline gierek gerekli ilaç vb. tedavileri almanız mantıklı olacaktır.

Şişlik İçin Evde Bakım

Vücudumuzda oluşabilecek şişlikler için evde de bakım yapabiliriz. Ancak şu konuda uyaralım bu bakım herhangi bir doktor tedavisine ihtiyaç duyulmayan durumlarda yapılabilir. Yan eğer kafa bölgenizde sizi endişelendirecek bir şişlik var ise mutlaka hastaneye gitmelisiniz. Evde uygulayabilceğiniz yöntemler daha fazla soruna yol açabilir.

Soğuk uygulama

Buzlu bez veya dondurulmuş sebze poşeti koyun. Şişliği ve ağrıyı azaltır. Her 2-3 saatte bir 20 dakika kadar uygulayın. Genellikle bir yere çarptığımızda veya vurduğumuzda ya da spor yaparken bir yerimiz şişebilir. Yine top oynarken ayağımıza alabileceğimiz darbeler ya da düştüğümüzde yine aldığımız darbeler ayağımızda şişli oluşturabilir. Bu şişliklere dokununca ağrıyabilir. Ancak bu tarz şişliklerde doktora gitmeden de bazı uygulamalar yapılabilir. Bunlardan akla ilk gelen ve zaten doktorların da tavsiye ettiği bir yöntem soğuk uygulamadır. Şişlikleri indirmek için soğuk uygulaması yapılabilir. Buz torbasını bir beze sararak ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu hem ağrısını hafifletmek hem de şişliği geçirmek için sonuç alabileceğiniz ir yöntem olabilir.

Ağrı kesici

İltihap gidericiler ve ağrı kesiciler yine bu tarz durumlarda kullanılabilir. Ancak br ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır. Halk arasında artık alışılagelmiş durumlarda kullanılan ilaçlar olabiliyor. Yan örneğin ufak bir yanık oldu hemen Siverdin sürelim geçer tarzı bir yaklaşım burada da yapılabilir. Yani top oynarken yere düştünüz ve ayağınızda şişme oldu, daha önce bu tarz ağrıları dindiren bir krem veya ilaç size de fayda sağlayabilir.

Dinlenme

Bazen şişlikleri geçirmek için dinlenmekte fayda sağlayabilir. Aşırı tempolu yapılan sporlar, yürüyüşler ve tırmanmalar vücutta istenmeyen şişlikler oluşmasına neden olabilir. Özellikle baş bölgesinde şişlikler varsa  basıncı önlemek için başınızı dik tutmanız, spora ara vermeniz ve stresten kaçınmanız önemli olabilir.

Ne Zaman Doktora Gitmeliyim?

Kafamda şişlik var ne yapmalıyım diyorsanız en hızlı çözüm doktora gitmek olacaktır. Orada burada yazılan tavsiyeler size iyi gelmeyebilir. Eğer kafanızda oluşan şişlik ve ağrı:

  • Renk değiştiren ve giderek büyüyen bir şişlik varsa mutlaka hemen bir acil servise gitmelisiniz.
  • Çok şiddetli ağrı, ateş, bulantı, kusma tarzı bir durum varsa mutlaka hemen size en yakın acil servise gitmelisiniz.
  • Diş ağrısı vb. bir ağrıyla beraber işlik oluşmuşsa ve 2-3 günde geçmiyorsa yine doktora gitmeniz faydalı olacaktır.
  • Denge kaybı, hissizleşme vb. sorunlar yaşıyorsanız yine en yakın hastaneye gitmenizi tavsiye ederiz.

Bunlar ciddi soruna işaret edebilir. Hemen doktora görünün! Erken tedavi önemlidir.

Kafamdaki Şişlik Tehlikeli mi?

Belirttiğimiz üzere bu tarz şişliklere siz evde karar veremezsiniz. Bir şişliğiniz tehlikelimi tehlikesiz mi olduğuna ancak doktorlar karar verebilir. Yapılacak testler ve görüntülemeler sonucu şişliğin nedeni belirlenir ve tehlikesiz mi yoksa tehlikeli mi olduğu ifade edilebilir. Tabi bir yağ bezesi, bir diş problemi gibi durumlarda da kafa bölgesinde şişmeler olabilir. Bu tarz durumların bazıları doktor tedavisi gerektirmeyen basit uygulamalar ile geçebilecek şişlikler olabilir. Ancak yukarıda maddeler halinde ifade ettiğimiz belirtiler varsa hemen bir doktora görünmenizde fayda olacaktır. Tehlikesiz bir şişlik dahi olsa en azından aklınızda kurduğunuz yanlış senaryoları sonlandırmanız için doğrusu bu olacaktır. Aklınızı kurcalamasındansa bir doktora görünerek içinizi de rahatlatmış olursunuz. Tüm takipçilerimize sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyoruz. Her şeyin başı sağlık, kendinize dikkat edin, doktora gitmekten çekinmeyin, ertelemeyin.

Continue Reading

Genel

Sitenize Döviz Kuru Ekleme Kodları, Sitene Döviz Kuru Ekle

Published

on

sitenize güncel döviz kurları ekleme kodları

Web sitesi sahipleri için reklamsız döviz kuru eklentisi bulmak zaman zaman sorun olabiliyor. Çünkü bu tarz eklentilerde genellikle çeşitli açıklar veya reklamlar yer alabiliyor. Bu bölümde 2024 yılı için güncelliğini koruyan web sitelerinden döviz kuru ekleme kodlarını paylaşacağız. Sitenize döviz kuru eklemek istiyorsanız bahsedeceğimiz bu seçenekler işinizi fazlasıyla görecektir. Web sitenizin sidebar kısmında veya istediğiniz farklı bir alanda döviz kurları ve piyasaları güncel olarak ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

Sitenize Ücretsiz Döviz Kurları Ekleme Yolları

Web sitenize döviz kuru eklemenin birden farklı yolu var. Kendiniz bir api yardımıyla kod yazarak çektiğiniz verileri yayınlayabilirsiniz. WordPress eklentileri ile de web sitenize dviz kurları ekleyebilirsiniz. Bir başka seçene ve en kolayı ise hazır döviz kodlarını sitenize ekleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hem döviz kurlarını, hem altın ve kripto para fiyatlarını bu şekilde ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

Tradingview Döviz Kuru Ekleme Kodu

Dünyanın en popüler finans sitelerinden biri olan Tradingview bu hizmeti ücretsiz sunmaktadır. Ancak biraz fazla link barındırmaktadır. Tradingview üzerinden size özel bir döviz kodu oluşturabilirsiniz. Hangi kurları göstermek istiyorsanız bunları seçebilir ve aldığınız kodu sitenizin istediğiniz kısmında gösterebilirsiniz. Tradingview üzerinden güncel döviz kuru kodunuzu oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnvesting Döviz Kurları Widget’i

Bir başka döviz yayını yapabileceğini site ise İnvesting’dir. Zaten dünyanın en popüler web sitelerinden biri olan İnvesting’de gerçek zamanlı veri yayını yapabilirsiniz. Oluşturacağınız html kodlar yolu ile sitenize özel döviz kutusu oluşturabilirsiniz. Oluşan kodları sitenize ekleyerek ziyaretçilerinize sayfalarınızda güncel döviz kurlarını sunabilirsiniz. İnvesting üzerinden web sitenize döviz kurlarını eklemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

AnlikDoviz ile Güncel Döviz Kurlarını Sitenize Ekleyebilirsiniz

Türkiye’de özellikle ekonomi sitelerinin en çok kullandığı eklentilerden bir tanesi Anlikdoviz.co adresine ait olan eklentidir. Daha doğrusu bir eklenti değil siteye eklenen bir kod ile oluşturulan döviz kutucuklarıdır. En kapsamlı görünüme sahip olanlardan bir tanesi olan AnlikDoviz’in kodları sayesinde sadece döviz kurları değil, forex pariteleri, petrol, kripto para, altın, gümüş, etia ürünleri gibi bir çok finansal ürünün fiyatını web sitenize ekleyebilirsiniz. En az reklam içeriğiyle hızlı ve güzel bir görünümlü widget oluşturabilmek için sitenize döviz kuru ekleme kodları sayfasına göz atabilirsiniz.

CHATGPT Döviz Kuru Ekleme Kodları

Web sitesine ücretsiz döviz kuru nasıl ekleyebilirim sorusunu chatgpt’ye sorduğumuzda bize özel bir kod hazırlayabiliyor. İsteklerimiz doğrultusunda CHATGPT’ye yani yapay zekaya da döviz kurları kodu hazırlatabiliriz. Ancak CHATGPT’ye ne istediğimizi tam olarak anlatsak bile maalesef diğer hazır araçların yanına yaklaşamıyor. Sunduğu kodlar üzerinde oynamalar yapılması gerekiyor. CSS Java vb. yazılım dili bilenler için faydalı olabilir ancak kodlama bilmiyorsanız en güzeli hazır döviz kodlarını kullanmak olacaktır.

Şu an için 2022 yılına kadar geçerli kod bilgisi bulunduğu için güncel apilerle ilgili sıkıntı çıkmakta. İlerleyen aylarda ChatGPT’ye güncelleme gelecektir. Eğer 2024 datasını kapsayan bir güncelleme olur ise bu kartların yapay zeka tarafında baştan dağıtılmasını sağlar.

Sizler de farklı şekilde sitenize kod veya eklenti ile döviz kurları eklemeyi biliyorsanız bunu sayfa altına yorum olarak paylaşın. Bu sayede hem biz hem de kullanıcılarımız farklı yoları da öğrenmiş olur.

Continue Reading

İlginizi Çekebilir

Frink plus paket duyuruldu Frink plus paket duyuruldu
Genel3 hafta ago

Kahve Uygulaması Frink Yeni Üyelik Paketi Frink Plus’ı Duyurdu

Filtre kahve denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan Frink Kahve yeni üyelik paketini duyurdu. Frink’in yeni üyelik paketi Plus paketin...

kafamda şişlik var dokununca ağrıyor ne yapmalıyım kafamda şişlik var dokununca ağrıyor ne yapmalıyım
Genel4 hafta ago

Kafamda Şişlik Var, Dokununca Acıyor Ne Yapmalıyım?

Çeşitli nedenlerle vücudumuzda şişlikler oluşabilir. Bunların birçoğu zamanla kendiliğinden geçmektedir. Bu şişlikler kafa bölgesinde olduğunda insanlar ister istemez huzursuz olmakta...

banka hesap hareketleri silinir mi banka hesap hareketleri silinir mi
Genel1 ay ago

Banka Hesap Hareketleri Silinebilir mi? Hesap Hareketlerini Silmek

Bankacılık sektörü, her zaman için güvenlik ve şeffaflığa büyük önem verir. Özellikle banka hesap hareketleri, birçok kişi ve kurum için...

sitenize güncel döviz kurları ekleme kodları sitenize güncel döviz kurları ekleme kodları
Genel1 ay ago

Sitenize Döviz Kuru Ekleme Kodları, Sitene Döviz Kuru Ekle

Web sitesi sahipleri için reklamsız döviz kuru eklentisi bulmak zaman zaman sorun olabiliyor. Çünkü bu tarz eklentilerde genellikle çeşitli açıklar...

Korede asgari ücret ne kadar, Korede kiralar, market fiyatları ve yaşam masrafları Korede asgari ücret ne kadar, Korede kiralar, market fiyatları ve yaşam masrafları
Asgari Ücretler1 ay ago

Kore’de Asgari Ücret Ne Kadar? Kore Asgari Ücreti ve Masraflar

Güney Kore ekonomisi son yıların en çok gelişme gösteren ekonomilerinin başında geliyor. Son yıllarda teknoloji alanında atmış oldukları adımlarla üst...

Frink indirim kodu kampanya 2024 Frink indirim kodu kampanya 2024
Genel1 ay ago

Frink 200 TL İndirim Kodu, Frink Kampanya Kodu 2024 (200 TL)

Kısa süre içerisinde kahve tutkunlarının en iyi arkadaşlarından biri haline gelen Frink uygulaması ile aylık ödeme yaparak sınırsız kahve tüketebiliyorsunuz....

halka arz nedir, şirketler neden halka arz olur? halka arz nedir, şirketler neden halka arz olur?
Borsa1 ay ago

Halka Arz Nedir, Neden Yapılır? Halka Arz Hisseleri Nasıl Alınır?

Borsa İstanbul’da son 2 yılda en çok duyduğumuz terimlerden bir tanesi halka arz. Borsaya milyonlarca yeni yatırımcı çeken halka arz...

Gaddar dizisi incelemesi Gaddar dizisi incelemesi
Genel1 ay ago

Gaddar Fox TV’de Başladı, Yeni Dizi İzleyenlerden Tam Not Aldı

FOX TV ekranlarında bugün yayın hayatına başlayan Gaddar dizisi izleyenlerden tam not oldu. Çağatay Ulusoy’u ekranlara döndüren yeni dizi Cuma...

fk oranı nedir, nasıl hesaplanır fk oranı nedir, nasıl hesaplanır
Genel1 ay ago

F/K Oranı Nedir? Borsada Fiyat/Kazanç Oranı (F/K) Hesaplaması

Son bir kaç yılda Borsa İstanbul’a milyonlarca yeni yatırımcı geldi. İskontolu olarak yapılan yeni halka arzlar da yeni yatırımcıların piyasaya...

tahtacı kime denir borsada tahtacı ne demek tahtacı kime denir borsada tahtacı ne demek
Borsa1 ay ago

Borsada Tahtacı Kimdir? Tahta Yapıcı Nedir, Nasıl Para Kazanır?

Borsada ilk işlemler 1986 tarihinde gerçekleşti. 5 Nisan 2013 tarihinde ise Borsa İstanbul adını aldı ve büyük teknolojik atılımlar gerçekleşti....

Öne Çıkan İçerikler